התחלה של פרויקט תמ"א 38 מלווה בתקוות רבות אך גם בחששות של ממש. למרות שכקבלנים אתם צפויים לשדרג את רמת ההכנסות שלכם ואת הפורטפוליו המקצועי שלכם, אתם לא יכולים לחזות כל תקלה מראש ולהתכונן לכל עיכוב. במילים אחרות: חשוב להצטייד בביטוחים המתאימים, בכדי לוודא שכל הזמן והמתח שאתם משקיעים בעניין אכן יביאו לתוצאות המקוות. הנה כמה ביטוחים ששווה לכם להצטייד בהם.

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית הוא ללא ספק אחד הביטוחים החשובים ביותר בכל פרויקט של תמ"א 38. ביטוח זה עשוי לעמוד לצדכם בכל מקרה של רשלנות מקצועית או טעויות של פועלים שעובדים בחברה שלכם. למעשה, כמעט ובלתי ניתן להיכנס לפרויקט של תמ"א ללא מעטפת ביטוחית שדואגת לכם בשעת משבר ומוודא מראש שכל שגיאה שלכם לא תעלה לעסק שלכם מיליוני שקלים ופיצויים יקרים.

ביטוח קבלנים

ביטוח קבלנים מהווה ביטוח חובה לכל מי ששוקל להיכנס לפרויקט חדש (תמ"א 38 או כל תהליך שיפוצים אחר), ועוזר לכם למזער אחריות ישירה או היקפית. העניין הוא קריטי במיוחד בפרויקטים של תמ"א 38 משום שמדובר על פרויקטים שעשויים להימשך חודשים ארוכים ומערבים מגוון של חללים ובעלי מקצוע שונים תחת אחריותכם. למעשה, ביטוח קבלנים מאפשר לכם להסיר מאחריותכם תביעות רבות לכל מה שקורה במבנה ולספק לכם את השקט התעשייתי שאתם צריכים.

ביטוח תמ"א 38

יש לא מעט אנשים שיטענו שביטוח תמ"א 38 הוא ביטוח קבלנים מורחב, אך הוא הרבה יותר מכך. ביטוח זה מיועד לדרישות הספציפיות ולגורמי הסיכון שמאפיינים כל כניסה לפרויקט תמ"א 38. ביטוח תמ"א 38 מעניק רשת ביטחון אשר כוללת מענה מלא לתביעות צד ג ונחשב לאחד הביטוחים המבוקשים ביותר בשנים האחרונות בתחום. ביטוח זה נוגע לכל הצדדים הרגולטורים ומהווה עבור רבים את תעודת הביטוח שלה הם זקוקים בכדי לגשת לעבודה בצורה הטובה ביותר.

ביטוח עסקים וחברות

ביטוח עסקים וחברות הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר שיש לעשות לפני כל פרויקט תמ"א 38. הוא חשוב כל כך מכיוון שהוא עוזר לכם למנוע תביעות סרק של עובדים (או עובדים לשעבר) ותורם לכם בעבודה עם מגוון של בעלי מקצוע מתחומים שונים. ביטוח זה שומר שהאינטרסים שלכם יהיו במקום הראשון ושלא תאלצו לשלם מחיר יקר עבור טעויות שנעשו על ידי עובדים זמניים או מקצועיים שנטלו חלק בפרויקט האחרון שלכם.

למידע נוסף בנושא של תמ"א 38 לחצו כאן