כבעלי עסקים קטנים אתם בוודאי יודעים שכל פגיעה בתזרים המזומנים או יכולת לעסוק בתחום התמחותכם, עשויה לשנות את כל מסלול החיים שלכם. ביטוח אחריות מקצועית מאפשר לכם להיות רגועים ולדעת שבכל מקרה של תביעה עתידית, יהיה לכם גב כלכלי של ממש. אז איך לבחור את הביטוח האולטימטיבי בעבורכם? עיינו במדריך המלא.

רמת הסיכון הטמונה בתחום עיסוקכם

ניתן לומר שלכל מקצוע ולכל עסק יש דרגה שונה של אחריות מקצועית (ישירה או שילוחית) – אחריות אשר משפיעה על כמות התביעות שאותם הוא יספוג במהלך חייו המקצועיים ואשר תשפיע על יכולתו להמשיך לעסוק בתחומו. רק בכדי להמחיש את העניין: רופא מנתח חשוף לתביעות רבות יותר בגין רשלנות מקצועית מאשר מרבית בעלי העסקים אשר עוסקים בתיווך או בעיצוב הפנים.

התקציב אשר עומד לרשותכם

התקציב אשר עומד לרשותכם הוא עוד פרמטר אשר יאפשר לכם לבחור את הביטוח הטוב ביותר בעבור הצרכים שלכם. למעשה, חשוב לבחור בחברה אשר יש לה מספיק ניסיון בעבודה עם תקציבים קטנים ואשר יכולה להתאים לכם את הפוליסה המתאימה למידותכם. קבוצת כנען מספקת שורה של ביטוחי אחריות מקצועית, כך שאתם יכולים להיות בטוחים שתמצאו את הביטוח המתאים ביותר בעבורכם.

אפשרות לביטוח רטרואקטיבי

מומלץ לבחור ביטוח אחריות מקצועית אשר מאפשר לכם ליהנות ממסגרת כלשהי של הגנה רטרואקטיבית, כך שאתם תהיו מכוסים מכל תביעה שהוגשה מהרגע שבו חתמתם על הביטוח, גם אם היא הוגשה בגין עבודה שנעשתה הרבה קודם. בחירה בביטוח שכזה תאפשר לכם ליהנות משקט נפשי ומידיעה שמהרגע שחתמתם על הפוליסה – אתם מכוסים גם מפני תביעות שצצו באיחור של שנים.

היקף הסיוע המשפטי

משום שבלא מעט מקרים אתם תזדקקו לסיוע משפטי רחב היקף עבור כל תביעה, חשוב לבחור בפוליסה שמתאימה לכם. חשוב לזכור שעניין הסיוע המשפטי אינו מוקצב רק לרמת הדיונים ,אלא כזה אשר מאפשר לכם להתייעץ עם עורך דינכם ואף לקבוע את זהותו. לכן, חשוב לתת תשומת לב של ממש לעניין להיבט הזה ולהבין שכל שעה שלא תשולם מהביטוח, תיאלץ אתכם להיכנס להוצאות מיותרות.

סכום ההשתתפות העצמית והוצאות נוספות

סכום ההשתתפות העצמית הוא עוד פרמטר שכדאי לברר עליו מראש. כדאי לקחת בחשבון שכל הפסד משפטי עשוי לסיים את הקריירה שלכם ולוודא כמה תאלצו לשלם לחברת הביטוח. בנוסף, שווה לראות אם הפוליסה מכסה גם ערעור אזרחי או דיונים משפטיים אשר מתקיימים במסגרת הגוף המקצועי שאליו אתם משתייכים.

לסיכום, אין ספק שביטוח אחריות מקצועית הוא בגדר חובה לעסקים קטנים אשר לא יכולים להרשות לעצמם להתמודד עם שנים של דיונים משפטיים. יחד עם זאת, חשוב לבחור את הפוליסה הטובה ביותר לרמת ההכנסות שלכם, לסוג המקצוע שבו אתם עוסקים ולרמת הסיכון שקיימת בו.

לפרטים נוספים על ביטוח האחריות המקצועית של קבוצת כנען לחצו כאן.