אח, סוף כל סוף נקרתה לכם ההזדמנות המתאימה לצאת למה שתמיד חלמתם עליו – חופשת סקי בחו"ל. יש לכם חופשה ארוכה מספיק מהעבודה או הלימודים, התארגנתם לבד או עם חברים, ואתם באמת יוצאים! איך מתארגנים לקראת חופשת סקי בחו"ל? מה צריך לקחת ואיפה משיגים כל מה שצריך? מה לגבי ביטוח לחופשת סקי? ובכלל – לאן הכי כדאי לנסוע? כל המידע בקצרה כאן לפניכם.

מה צריך לקחת? חלק א'
קודם כל, עליכם לדאוג למסמכים החשובים ושאר האביזרים הטכניים שבלעדיהם אין טיול: דרכון – שימו לב שהדרכון בתוקף, ושימו לב לכך שבמדינות מסוימות דורשים שהדרכון יהיה בתוקף עתידי לעוד חצי שנה לפחות. ויזה – אם אתם נוסעים למדינה שכדי להיכנס אליה יש צורך באשרת כניסה. כרטיס טיסה, כמובן. כמו כן אתם זקוקים לכרטיס אשראי בין לאומי, לרישיון נהיגה בין לאומי, ואם יש לכם – גם כרטיס סטודנט בינלאומי, שיוכל להעניק לכם הטבות במקומות מסוימים. על כל צרה שלא תבוא, שאו איתכם את פוליסת הביטוח הרפואי שלכם, ודאגו מראש לבטח את עצמכם בביטוח המתאים לסקי. כמו כן קחו איתכם פנקס חיסונים בינלאומי.

מה צריך לקחת? חלק ב'
השלב הבא הוא לדאוג לציוד מתאים לסקי. פירוש הדבר הוא ביגוד מתאים לסקי – ביגוד תרמי, חליפת סקי, גרבי סקי, מסיכת סקי, כפפות לסקי, כובע מחמם וכדומה. כמו כן ציוד כמו מחליקיים, נעלי סקי, ציוד לתחזוקה של המגלשיים ועוד. את הציוד הזה ניתן לרכוש בארץ או בחו"ל, וניתן גם לשכור אותו באתרי הסקי השונים. אם אתם נוסעים הרבה לחופשות סקי, העדיפו לרכוש את הציוד. אך אם החופשה היא חד פעמית, תוכלו לשכור את הציוד במקום ולחסוך כסף.

מהו ביטוח נסיעות לסקי?
חופשת סקי טומנת בחובה סיכונים רבים יותר מחופשה רגילה: כוויות קור, מכות יבשות, נקעים ושברים ולא עלינו, גם פגיעות קשות הדורשות אשפוז. לכן כדי שתטוסו בראש שקט ותהנו מהחופשה חשוב לעשות ביטוח לסקי. מדובר בהרחבה של ביטוח הנסיעות הרגיל ובעלות של כמה דולרים נוספים ליום. הביטוח לסקי נותן מענה גם למקרים של צורך באיתור וחילוץ, אשפוז, טיפול רפואי והטסה לארץ.
ניתן גם לרכוש כיסוי לציוד הסקי שברשותכם.

יעדים מומלצים
רוב נופשי הסקי בוחרים לנסוע לאלפים הצרפתיים, בעיקר לטורנס שבצרפת, יעד מהנה במיוחד במחיר סביר. יעד פופולארי נוסף הוא אישגל שבאוסטריה, וגם סלה רונדה שבאיטליה מושכת אליה תיירים רבים. גם בולגריה גם היא מקום טוב לנסוע אליו לחופשת סקי בחו"ל, והיא גם יעד זול יחסית. לעומת זאת שוויץ מהווה מקום מיוחד ומהנה במיוחד לחופשת סקי, אך גם יקר מאד.

חופשה מהנה!