ביטוח הבריאות מאפשר כיסוי משלים במקרה של הידרדרות במצב הרפואי ומעניק מעטפת כירורגית מלאה לשעת צרה. למעשה, למרות שלא כל הכיסויים זהים, מרבית הפוליסות שתמצאו בשוק יאפשרו לכם להתמודד באופן חכם עם מגוון של בעיות רפואיות. בכתבה הבאה, קיבצנו בעבורכם את הכיסויים החשובים ביותר בכל ביטוח חיים.

כיסוי מפני תרופות שאינן נמצאות בסל

כיסוי מפני תרופות שאינן נמצאות בסל התרופות ואינן מסופקות על ידי קופות החולים הוא חלק אינטגרלי ממרבית ביטוחי הבריאות. סעיף זה אינו משמעותי רק לאלו אשר נתקפים במחלות קשות אלא גם לכאלו אשר מבקשים לשפר את איכות החיים שלהם בעזרת שימוש בתרופות ללא התוויה מדויקת. ראוי לציין שמשנה לשנה עולה השימוש בתרופות שאין להם את ההתוויה הספציפית לסוג המחלה אך הן תורמות לתפקוד הכללי.

כיסוי מפני ניתוחים אשר מבוצעים בארץ ובחו"ל

כיסוי מפני פעילויות פולשנית או זעיר פולשנית מהווה נדבך חשוב בכל פוליסה של ביטוח חיים. למרות שכיסוי זה אינו עוסק בטיפולים כירורגים דנטליים ואינו משמש לכל צורך של השתלת שיניים, הוא בהחלט מכסה את מרבית הפרוצדורות הניתוחיות. בתוך כך, הוא מאפשר לקצר תורים, לבחור את הרופא המנתח מתוך מאגר של מומחים ואף מעניק סעד בעבור ניתוחים אשר צריכים להתבצע מעבר לים.

כיסוי סיעודי מקיף

ביטוח בריאות טומן בחובו גם כיסוי סיעודי מקיף. כיסוי זה מופעל לאחר עמידה במבחנים אובייקטיבים אשר מעידים על הידרדרות רפואית שמצריכה ומצדיקה מימוש של הפרמיה והיא ניתנת למימוש גם במקרים של תשישות נפשית. ראוי לציין כי בחלק מהפוליסות ניתן להוסיף סעיף אשר מאפשר אקטיבציה של הכיסוי עקב פיגועי טרור או תאונת עבודה אשר משביתה את היכולת של המבוטח להמשיך בתפקידו.

כיסוי אמבולטורי – לצורך דיאגנוזה מקיפה

כיסוי אמבולטורי נחשב לאחד הכיסויים החשובים ביותר בכל ביטוח חיים. מכיוון שכיסוי זה מתאים לשלבים שונים בחיים (כגון בדיקות היריון או טיפולי פיזיותרפיה), הוא מהווה את הבסיס של כל ביטוח שכזה. ראוי לציין, כי כיסוי אמבולטורי מאפשר גם לקבל חוות דעת נוספת, ליהנות מהדמיות שונות לאבחנה איכותית יותר וכולל בתוכו גם גישה לשירותי מעבדה שאינם מכוסים על ידי קופות החולים.

כיסוי אינטגרטיבי – שילוב של רפואה משלימה בתהליך ההבראה

בשנים האחרונות עולה המודעות בקרב רבים בדבר חשיבותה של הרפואה המשלימה ולא מעט חולים מדווחים על השיפור שהיא מעניקה להם. מסיבה זו, ניתן לראות בפוליסות רבות אפשרות לקבל סדרה של טיפולים משלימים – על פי הצרכים האובייקטיבים של כל מחלה. עניין זה עשוי להוות תחליף לפעולות פולשניות רבות כמו גם לעלות את איכות החיים לאחר אירוע טראומתי או מחלה שפוגעת בתפקוד היום יומי.

לסיכום, ניתן לראות שביטוח חיים מורכב משורה של כיסויים בסיסיים שונים. כיסויים אלו מאפשרים לכל מבוטח לדעת שהוא מוכן למרבית תרחישי הקיצון וכוללים התייחסות למקרים של הידרדרות במצב הרפואי ומתן של טיפול רפואי שחורג בהרבה מהמקובל בזה של קופת החולים.