ישנם הבדלים רבים בין עסקים קטנים לבין חברות ענק, לכן אחד הדברים החשובים ביותר בעת ביטוח עסק הוא ההתאמה בין הפוליסה לבין אופיו וגודלו של העסק שלך. כיצד באפשרותך לקבל את הכיסוי הביטוחי הטוב ביותר לעסק? לפניך – מדריך מקוצר.

לכל עסק יש את המאפיינים הייחודיים רק לו, אחד העיקריים ביניהם הוא גודלו. לכן על ביטוח העסק להיות מותאם אישית לצרכיו המשתנים של העסק, ליכולותיו הכלכליות ולאופיים של הסיכונים אליהם נחשף במהלך פעילותו.

הידעת? כאשר העסק קטן, הסיכון גדול יותר

הנטייה היא לחשוב שכשהעסק קטן יותר כך גם הסיכונים אליהם הוא חשוף הנם קטנים יותר, כאשר בפועל הדבר רחוק מהמציאות ואף הפוך. לחברות ענק יש גב כלכלי, הן יכולות להרשות לעמן לאבד לקוחות גדולים, הן בעלות מוניטין ומפעילות צוות מקצועי ומיומן אשר בעזרתו יכולות לקום בחזרה על הרגליים במקרה של אירוע בלתי צפוי. לעומת זאת לעסקים קטנים אין את הפריבילגיות הנ"ל וכאשר מתרחש אירוע לא צפוי, על בעלי העסק להבטיח את המשך פעילותו, תוך עמידה בהתחייבויותיו ללקוחות. בעזרת כיסוי ביטוחי מתאים תתאפשר חזרה מהירה לשגרה ואף פיצוי כספי במקרים רבים. כך העסק מקטין את הסיכון לפגיעה במוניטין ויכול להימנע ממקרים של איבוד לקוחות כתוצאה מכך.

מה חשוב לדעת?

בין אם בבעלותך עסק קטן ובין אם חברת ענק, ביטוח עסק אולי משתנה מחברה לחברה וקיימות פוליסות שונות מהן ניתן לבחור. עם זאת ישנם כמה כללי אצבע אותם יש לזכור כאשר הרצון הוא לבחור בכיסוי הביטוחי הנכון:

  • היכרות עם גורמי הסיכון – עליך לדעת ולהכיר את הסיכונים כדי להבין מהו סוג הביטוח הנחוץ. לכן לפני שניגשים לבטח את העסק יש לערוך אפיון צרכים מעמיק, לעשות שיעורי בית ולהתאים את סוג הביטוח לאופיו וצרכיו.
  • כפל ביטוחי – לא פעם ישנם כמה וכמה ביטוחים לעסק ובעליו לא בדיוק יודעים על מה הם משלמים. אם זהו המצב שלך, מוטב לבדוק את הנושא לעומק על מנת למנוע כפל ביטוחי. לא רק שהתשלום על ביטוחים שכבר קיימים מיותר, הוא גם אינו מקנה זכויות יתר, לכן כדאי ורצוי לבדוק את הנושא.
  • העסק גדל? הצרכים השתנו – רוב העסקים מתחילים את דרכם בקטן ומשם מתפתחים וגדלים. אם העסק שלך גדל סביר להניח שגם הצרכים שלו השתנו. לכן מומלץ לחדש את הפוליסה אחת לתקופה ולבצע התאמות או שינויים נדרשים.
  • הערכה נכונה, זה חשוב – ציוד, רכוש, מבנה, עובדים כל אלו ועוד צריכים להיות מבוטחים ויש לוודא כי הביטוח משקף את ערכו של הרכוש והציוד ובד בבד מכסה את הסיכונים הקיימים במבנה או הנובעים מהעסקת עובדים. במידה ובבעלותך עסק קטן שעובד מהבית, אין לך פטור מיוחד, ביטוח עסק תקף גם כאן.

כבר מעל 55 שנים שקבוצת כנען מתמחה בכל ענפי הביטוח והפיננסיים. הקבוצה משתפת פעולה עם מיטב החברות הפועלות במשק הישראלי ולה חופש הפעולה המאפשר לה להתאים את הכיסוי הביטוחי הטוב ביותר עבור עסקים קטנים כגדולים.