חידוש דרכון

לפני הכול חשוב לבדוק האם הדרכון שלכם בתוקף.

במידה וחידוש הדרכון האחרון היה לפני פחות מ-10 שנים החידוש הנוכחי לא יעלה לכם כסף.

במידה ועברו 10 שנים, עלות החידוש שלו תהיה 280 ₪ (ישנה הנחה למחדשים באינטרנט).

שימו לב שניתן כיום להזמין דרכון ביומטרי חכם. לפרטים נוספים לחצו כאן

גלישה ושיחות מחו"ל

אנחנו הישראלים אוהבים לדבר בכל מצב, גם בחו"ל. לכן חשוב לברר לפני הנסיעה על פתרונות לשיחות מחו"ל.

כל חברות הסלולר מציעות היום חבילות של שיחות וגלישה מחו"ל וכדאי לבדוק ולהשוות מחירים. אופציה נוספת היא רכישת סים בינלאומי בארץ או בחו"ל (כשקונים בחו"ל בדר"כ זה יוצא יותר זול).

אופציה שלישית היא רכישת כרטיסי חיוג מחו"ל וכמובן שקיימת האופציה החינמית – גלישה ושיחות בתוכנות כמו סקייפ כשיש אינטרנט אלחוטי חופשי בסביבה.

חיסונים ובדיקות רפואיות

לאחר שהוצאנו או חידשנו את הדרכון ועדכנו את התמונה מבית הספר היסודי חשוב לגשת אל מרפאת המטיילים ולהצטייד ברשימת החיסונים הנדרשת בהתאם למדינה אליה אתם עתידים לטוס.

בכל מדינה יש את המחלות והמגיפות הנפוצות בה, חשוב מאוד לעשות תחקיר בנושא המחלות והנגיפים הנפוצים במדינה או המדינות בהן אתם מתכננים לטייל ולהתחסן מפניהן. ניתן גם לקבל ייעוץ בנושא במרפאת המטיילים אליה תגשו.

לא מספיק שהכרטיס יקר אני צריך לשלם גם על ביטוח?

כן! ביטוח נסיעות לחו"ל הוא דבר הכרחי גם בעת נסיעה ארוכה וגם בעת נסיעה קצרצרה.

זכרו שכאן בארץ אתם מבוטחים בקופת החולים המכסה הוצאות של ריפוי וטיפול בעת הצורך, אך בחו"ל אינכם מכוסים ואפילו טיפול קטן עלול לעלות לכם בהמון כסף וכאב ראש. הביטוח חשוב כפליים אם אתם מתכננים פעילויות של ספורט אתגרי ואקסטרים בחו"ל.

מה לשאול ומה צריך לדעת בבחירת ביטוח?

בעת בחירת הביטוח חשוב מאוד לדעת שאתם מכוסים מכל הכיוונים, יש לבדוק את מגוון השירותים שאתם מקבלים במסגרת הביטוח הכוללים הוצאות אשפוז, הוצאות על תרופות, הוצאות רפואיות שלא בעת אשפוז, במידה וידוע לכם על מחלה חשוב לוודא שהמחלה מכוסה (כולל מקרים של החמרת מחלה קיימת), טיפולי שיניים דחופים, איתור וחילוץ, סיכוני נכות ומוות מתאונה, כיסוי לספורט אתגרי להרפתקנים שביניכם ובוודאי ובוודאי ביטוח חיים.

מעבר לביטוח על מקרי חירום יש לוודא שהביטוח מכסה גם את הציוד, מקרי גניבה, מקרים של צורך דחוף לטוס חזרה לפני הזמן, ביטולי טיסות, עיכובי הגעת מטען או הגעת מטען חלקי.

ומה עם הנייד והמזוודה?

לפעמים, כשנגמרת לנו הבטריה בנייד אנחנו מרגישים אבודים. על אחת כמה וכמה כשהסמארטפון שלנו בעצמו אבד או נגנב (גניבת טלפונים חכמים היא מכה עולמית, במיוחד במדינות לא מפותחות). לכן כדאי, תמורת סכום פעוט, לבטח גם את המכשיר הנייד שלכם למקרה שיעלם בטיול.

מזוודות הולכות לאיבוד כל הזמן בין טיסות. לכן, חשוב לוודא שביטוח הנסיעות שלכם מכסה גם מקרים של אובדן מזוודה, במיוחד אם יש לכם ציוד יקר בה או שהמזוודה עצמה יוקרתית, כמו במקרה של מזוודות סמסונייט למשל.

הרחבה נוספת לביטוח לנוסעים לחו"ל שניתן לעשות היא ביטוח למחשב נייד וגם ביטוח מיוחד לרוכבי אופניים בחו"ל.

נסיעה נעימה!