ביטוחים הפכו עם השנים לקשת מוצרים רחבה ולעיתים אף מסובכת. ישנו מגוון גדול מהם שעלול לעיתים לבלבל, אבל כשמסתכלים מקרוב לא מעט מהם הכרחיים ומסירים המון דאגות מליבנו. לדוגמה אחד הביטוחים הנפוצים ביותר שאנו מכירים הינו כמובן ביטוח חיים. ביטוח חיים הינו אחד הביטוחים הבסיסיים ביותר ומהווה ערובה כלפי האנשים החשובים לנו. במידה וחס ושלום תתרחש טרגדיה נוראית, יהיה מי שיפצה ובכך יגן על האנשים היקרים לליבנו.

אם ביטוח חיים הוא אחד הנפוצים והמוכרים שקיימים, חשוב להכיר  ביטוחים נוספים שניתן והכרחי לעשות.

לא כל קשת הביטוחים הכרחיים עבורנו, אבל לכל אחד יש את היתרונות שלו ומכאן שאנו נוכל לשקול בהתאם לאורח חיינו האם הדבר נחוץ. רשימת הביטוחים הינה ארוכה וכוללת  ביטוח חיים, ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח בריאות, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח עסקים וחברות, ביטוח נסיעות, ביטוח מנהלים, ביטוח סעודי וכו', כאמור כל ביטוח הוא סוג של ערובה שמבטיחה פיצוי במקרים שבהם תצטרכו אותם, וחשוב לזכור שישנם לא מעט אנשים שנזכרים בכך רק לאחר שכבר ניזוקו ולא היה להם את הגורם שמבטח ומפצה.

ביטוחים הכרחיים

  • ביטוח דירה – זהו ביטוח הכרחי אשר מנוהל בשני היבטים. 1- ביטוח מבנה ו2- ביטוח תכולה אנו עובדים חיים שלמים וחוסכים בכדי להגיע לבית שתמיד חלמנו בין עם מדובר בהון שצברנו או משכנתא שהתחייבנו ועכשיו כשהשגנו אותו הכל ברגע אחד יכול להעלם, אין כאן שום כוונה להפחיד אלא רק להביט סביב ולראות שתאונות קורות, כמו שריפות גדולות שמחריבות או בלוני גז חס ושלום שמתפוצצים. במקרים מהסוג הזה אף מעורבים גורמי חקירה משטרתיים ואף גורמים פרטיים כמו חוקר פרטי על מנת להבין את נסיבות האירוע. הנקודה היא שחייבים להיות ערוכים למצב שכזה בכדי שלא נאבד את הנכס היקר שרכשנו במיטב כספנו. ביטוח מבנה יפצה אותנו במקרה של נזק הנגרם למבנה כתוצאה ממגוון תאונות שעלולות להתרחש, וביטוח התכולה יפצה אותנו במקרה של פריצה וגניבה.
  • ביטוח רכב – הסכנות שמהם אנו מבטחים את עצמנו הן קודם כל ביטוח חובה שמבטח אותנו מכל נזק שנגרם לגופנו כתוצאה מתאונה, ביטוח צד ג' שמכסה אותנו מתאונות עם רכב נוסף שבו אנו אחראים לה ונאלצים לפצות את בעל הרכב הנפגע . וכמובן ביטוח מקיף שכולל בתוכו את צד ג' וגם מבטח את רכבנו שלנו כתוצאה מתאונה או גניבה וכו'.

  • ביטוח בריאות – תחום זה הינו מורכב ולכן עלינו לשקול ולבצע סקר שוק נרחב לפני שמחליטים על הביטוח הנכון עבורנו. האם אנו רוצים לכלול ניתוחים מורכבים המבוצעים בארץ ובחו"ל, השתלת איברים שמצריכה מימון לא קטן, תרופות שאינן נמצאות בסל והמחירים שלהם עשויים להגיע לעשרות ואף מאות אלפי שקלים וביטוח סיעודי שמצריך מטפל צמוד בשכר. כל אלו יכולים בין רגע להיות הבעיות של כולנו ובמקרים רבים אין שום הכנה מראש כך שלהיות מבוטח בסוג ביטוח זו לא שאלה של רשות.

לסיכום 

הכרנו כמה מ-הביטוחים הקיימים בשוק ואת החשיבות שבהם. כל אדם יכול לעשות את השיקולים שלו ולהחליט איזה מביניהם עשוי להתאים לו ולהגן עליו במידת הצורך. זכרו שלהיות מוכנים מראש לכל סיטואציה יקל משמעותית על ההתמודדות והחזרה לשגרה במקרים רבים.