שיפוץ דירה הוא צעד מבורך במידה ויש לכם את האמצעים הכלכליים המתאימים ובמידה ואתם יודעים בדיוק איזה סוג שיפוץ אתם רוצים. צעד מבורך עוד יותר הוא לעשות ביטוח לנכס לאחר השיפוץ כי בעולם שלנו אנחנו לא יודעים מה יוליד יום. לכן, ביטוח דירה ומבנה זו הדרך הבטוחה שלכם להיות רגועים בכל שלב ולהיות בטוחים שגם אם חלילה יתרחש אירוע לא נעים אתם תקבלו את ההחזר המגיע לכם.

ביטוח מבנה לדירה מגן עליכם בכל נזק שנגרם לדירה שלכם, גם אם מדובר בנזק שתלוי בכם וגם אם מדובר בנזק שאינו תלוי בכם. למשל, אם ביצעתם שיפוץ בבית אבל בחרתם בעל מקצוע פחות טוב שעשה נזק בביתכם – תוכלו לקבל החזר על הנזק. דוגמה נוספת היא ברק שפוגע בביתכם, שכאן מדובר במקרה שאינו תלוי בכם בכלל וגם במקרה הזה תזכו לקבל החזר כספי על הנזק שנגרם לדירה שלכם. ביטוח לדירה לאחר שיפוץ הוא צעד מאוד נבון, שכן מדובר בהחלטה שמבטיחה לכם שקט נפשי במידה וקורה משהו ואפילו גורמת להשבחת הנכס שלכם מבלי שתצטרכו לעשות מאמץ מיוחד.

לשפץ את הדירה בצורה חכמה ולהיות מוכנים להכל

גם אם עשיתם ביטוח דירה, אין זה אומר שאתם יכולים לעשות החלטות גרועות או להקל ראש בכל הקשור לשיפוץ בביתכם. המטרה הראשונה שלכם היא לבחור בעל מקצוע שכבר עשה שיפוץ דירות רבות בחייו, איש מקצוע שהוא בעל הניסיון המתאים ושיש לו את הידע הדרוש כדי לבצע את השיפוץ בביתכם בצורה הטובה ביותר האפשרית. בין אם אתם רוצים שיפוץ קטן בסלון או בחדר השינה ובין אם אתם מעוניינים דווקא בשיפוץ גדול או אפילו שיפוץ דירה מקיף, עליכם לבחור בקפידה את איש המקצוע ולא לסמוך על ביטוח הדירה שעשיתם. ביטוח זה הוא מסוג המוצרים שכולנו רוכשים אבל לא רוצים לעשות בו שימוש. אם תבחרו את איש המקצוע הנכון, תוכלו להיות רגועים שיש לכם ביטוח אבל תוכלו גם להיות מרוצים כי לא תצטרכו לעשות בו שימוש.

ומה עם המחיר? לשפץ בהתאם לכיס שלכם

אם תסכלו על מחירון שיפוצי דירות, תוכלו לראות שקשת המחירים רחבה מאוד ובזמן ששיפוצים פשוטים יעלו לכם כמה מאות שקלים יהיו שיפוצים שיגיעו גם לעשרות אלפי שקלים. המטרה שלכם היא לשפץ את הדירה בהתאם לכיס שלכם ולא בהתאם לכיס של השכנים או החברים שלכם שגם ביצעו זה עתה שיפוץ בדירתם. המחיר הוא אחד הפרמטרים החשובים ביותר בעת בחירת איש המקצוע. אם אתם מרגישים שהמחיר שמבקשים מכם גבוה מדי ואינו בר השגה מבחינתכם, פשוט עברו לאיש המקצוע הבא או נסו להוריד את המחיר שמבקש איש המקצוע הנוכחי ובכל מקרה – אל תיכנסו להרפתקה כלכלית שלא תדעו איך לצאת ממנה.