איך אתם יודעים איזה סוגי כיסויי ביטוח רכב אתם צריכים? האם יש שיטות לחסוך כסף ועדיין לקבל את הסכום הנכון של הכיסוי?

מאמר זה מפרט חמישה סוגים של כיסויי ביטוח, כולל מספר תרחישים שבהם הייתם נהנים מהצורך בכיסוי נוסף, וגם מספר טיפים שיחסכו לכם קצת כסף בהתאם לתקציב ולסוג הרכב שלכם.

ביטוח אחריות

ביטוח אחריות מכסה במקרה שנקלעתם לתאונת דרכים ונקבע שהתאונה היא תוצאה של פעולות שגויות שלך. ביטוח אחריות מכסה את העלות של תיקון הנדרשים כתוצאה מהתאונה, כמו גם את החשבונות הרפואיים מפציעות.

ברוב המקרים, מומלץ לרכוש ביטוח אחריות מעל המינימום, היות והוא יספק הגנה נוספת במקרה שתימצאו אשמים בתאונה, ותהיו אחראים לכל תביעה החורגת מהגבול העליון של הכיסוי.

כיסוי התנגשות

אם יש לכם ביטוח רכב שמכסה תאונות, כיסוי התנגשות ישלם על התיקונים למכונית שלכם. אם עלות התיקון עולה על ערך הרכב, כיסוי זה ישלם את ערך המכונית. אם המכונית שלכם ישנה יותר, לא מומלץ לשאת בהוצאות, בהתאם לערך.

מצד שני, אם יש לכם מכונית יקרה יותר או חדשה יחסית, ביטוח התנגשות יכול לסייע לכם לשוב למקום שבו הייתם לפני שהתרחש הנזק למכונית.

כיסוי מקיף

מה אם משהו קורה למכונית שלכם שאינו קשור לתאונה, כמו למשל נזקי מזג אוויר, דריסת כלב או חתול, או גניבת המכונית, האם חברת הביטוח שלכם תכסה את ההפסד?

ביטוח רכב שכולל ביטוח אחריות וכיסוי התנגשות מכסה תאונות, אך לא במצבים אלו. רק כיסוי מקיף מכסה תרחישים אלו. כיסוי מקיף הוא אחד מהדברים הנהדרים האלו שכדאי להשיג, אם העלות מתאימה לתקציב שלכם.

פגיעה אישית

בעוד שכיסוי מקיף יכול להיות משהו שאין חובה לרכוש כחלק מביטוח רכב, פגיעה אישית היא משהו שצריך להקפיד עליו. עלויות הקשורות לתאונה עלולות להצטבר במהירות, ועל מנת לכסות את העלויות האלו, נוצר ביטוח פגיעה אישית.

עם כיסוי זה, החשבונות הרפואיים שלכם, יחד עם הנוסעים שהיו איתכם ברכב, ישולמו, לא משנה מי אשם בתאונה.

ביטוח רכב להגנת הנהג

בעוד שהחוק דורש כי כל הנהגים יהיו מבוטחים, למרבה הצער, לא תמיד זה המקרה. בעיה נוספת שיכולה להתעורר היא שבעוד שלנהג עשוי להיות ביטוח אחריות, יתכן שהוא לא יספיק על מנת לכסות את כל ההוצאות של התאונה.

אז אם מישהו אחראי מבחינה משפטית על נזקים הקשורים לתאונה, לא תקבלו כל תשלום אם אין לכם כיסוי, או שתקבלו פחות ממה שאתם צריכים כדי לכסות את עלות הנזקים, אם הנזקים שלכם עולים על סכום הכיסוי שרכשתם בביטוח הרכב. זהו סוג של מצב שבו כיסוי נוסף להגנת הנהג יסייע עם ההוצאות.

מוגש מטעם קבוצת כנען וכנען פיננסים