ביטוח בריאות

ביטוח בריאות

ביטוח בריאות מבית כנען מכסה טיפולים רפואיים מיוחדים כמו השתלות, ניתוחים בחו"ל, תרופות מיוחדות ועוד .

פירוט הכיסויים העיקריים במסגרת ביטוח בריאות פרטי מבית כנען:

 • ניתוחים בארץ ובחו"ל:
  ביטוח בריאות פרטי מבית כנען מכנסה את ההוצאות הכרוכות בביצוע ניתוח באופן פרטי וההוצאות הנלוות והישירות הכרוכות בביצוע הניתוח, כגון: התייעצויות לקראת הניתוח, שכר מנתח, שכר מרדים, הוצאות חדר הניתוח, בדיקות פתולוגיות, אביזרים מושתלים במהלך הניתוח.

 • השתלת איברים:
  כיסוי לצורך מימון ההוצאות הכרוכות בביצוע השתלת איברים כגון השתלת לב, ריאה, כליה, השתלת כבד, השתלת מח העצם וכו'.

  במסגרת כיסוי זה כלולות בדר"כ גם ההוצאות הנלוות כמו טיסות לחו"ל, מלווה, שהות בחו"ל, גמלת השתלה וכו'.

 • תרופות שאינן בסל:
  כיסוי למימון רכישת תרופות שאינן בסל הבריאות או שכלולות בסל הבריאות, אך לא להתוויה הרפואית שלשמה נדרשת התרופה ושעשויות לשפר את איכות החיים ותוחלת החיים של המבוטח

 • טיפול מחליף ניתוח:
  טיפולים אלו נועדו להחליף ניתוחים פולשניים בטיפולים אלטרנטיבים מתחום הרפואה המסורתית אשר יביאו לתוצאות דומות לאלו שהיו מתקבלות בעזרת ניתוח.

 • שירותים אמבולטוריים:
  השתתפות בהוצאות בעבור בדיקות ואו טיפולים שלא בעת אשפוז, כגון: התייעצות עם רופאים מומחים, בדיקות אבחנתיות (רנטגן, מעבדה MRI ,CTT ,ועוד), טיפולים פיזיותרפיים, בדיקות הריון ועוד.

 • ביטוח סיעודי: 
  כסוי למתן פיצוי כספי ,מוגדר מראש, במקרה של ירידה ביכולת התפקוד היומיומי של המבוטח. המבחן לזכאות לפיצוי הכספי מוגדרת מראש בפוליסה ובדרך כלל כוללת עמידה בשלושה מתוך ששה מבחנים של תפקוד יומיומי כמו יכולת תנועה עצמית, יכולת קימה מהמיטה עצמאית, יכולת אכילה עצמאית וכו'. הזכאות לפיצוי כספי ניתנת בדרך כלל, גם במקרה של מצב סיעודי הנגרם כתוצאה ממצב בריאות ותפקוד ירוד עקב "תשישות נפש ."

  תכניות הביטוח עשויות לכלול גם פיצוי עקב מצב סיעודי הנגרם מפגיעה מאירוע טרור, תאונת עבודה או תאונת דרכים.
  ביטוח סיעודי מעניק מימון אשפוז סיעודי או טיפול סיעודי בבית. זהו ביטוח שחייבים לקחת בחשבון מפני שההוצאות הכרוכות בטיפול סיעודי בגיל מבוגר הן מעל ומעבר למה שקופות החולים מספקות . כמו כן  בהיעדר ביטוח סיעודי, הנטל הכלכלי נופל על בני המשפחה אשר לעיתים קרובות אין באפשרותם לעמוד בעלויות הגבוהות.
 • מחלות קשות:
  שורה של מחלות קשות המוגדרות בכל פוליסה מסוג זה ושבעטיין המבוטח יקבל סכום כסף חד פעמי בקרות המחלה. מחלות אלו בדרך כלל כוללות את מחלות הסרטן, שבץ מוחי, אי ספיקת כליות, התקף לב וכו'. מטרת הביטוח היא להעמיד סכום כסף בקרות המחלה לצורך סיוע כספי למימון ההוצאות הכספיות הכבדות המלוות אירועים מסוג זה.

 • רפואה משלימה: 
  השתתפות במימון טיפולים כגון: הומיאופתיה, אקופנטורה, כירופרקטיקה, רפלקסולוגיה ועוד.

תהליך בחירת כיסוי וחברה לביטוח בריאות פרטי

סוכנות כנען מתמחה בעריכת הסכמי ביטוח רפואי, ניתוח תיק ראשוני בכל הנוגע לסוג הביטוח הנחוץ, המלצות בעניין חברות הביטוח המתאימות, עריכת מכרזים לביטוח רפואי ופתרון בעיות בתחום החיתום הרפואי.

תהליך בחירת הכיסוי נעשה ביחד עם הארגון. אנו מבצעים פגישה עם נציגי הארגון ויחד בוחרים את תמהיל הכיסויים המתאים לארגון הכולל התחשבות בכל מרכיבי הביטוח הקיימים במדינת ישראל (חוק בריאות ממלכתי, ביטוחים משלימים של קופות החולים).

לאחר שמבוצע מיפוי הצרכים ובניית התמהיל המתאים, אנו מבצעים מכרז בין 4 חברות ביטוח המובילות בשוק הקולקטיבים (כלל בריאות, הפניקס,מגדל,הראל).

בסיום הליך המכרז נבחרת חברת הביטוח שתעניק את הכיסוי הביטוחי וזאת יחד עם הארגון.

צוות הסוכנות מלווה כל מבוטח מרגע הברור הראשוני ועד למציאת הפתרון הביטוחי – רפואי, הנכון והמלא. הליווי האישי נעשה באמצעות רופא אמון שהנו חלק מצוות הבריאות הקיים בסוכנות כמוכן בעקבות הטיפול שנעשה בסוכנות בתביעות רפואיות מכל הסוגים דבר הנותן לצוות הסוכנות ראיה רחבה שלרופאים מצטיינים, מוסדות רפואיים טובים וטיפולים נכונים.

סוכנות כנען רואה בביטוחי בריאות לא רק כיסוי ביטוחי – אנו מאמינים בשילוב של ביטוח בריאות וניהול אורח חיים בריא ולכן יצרנו שיתוף פעולה עם חברת B-WELL המתמחה בניהול אורח חיים בריא בארגונים.

מבוטחי כנען נהנים משפע של יתרונות בולטים שיש לסוכנות וממקמים אותה בין הסוכנויות המובילות, בכל הנוגע לתחום הביטוח הרפואי וקידום אורח חיים בריא.

הידעת?

החל מפברואר 2016 חלו שינויים בהנחיית משרד האוצר בנוגע למתכונת ביטוחי הבריאות, שינויים שצמצמו את אפשרויות הבחירה והרחיקו את הרפואה הפרטית מאיתנו.

מהות השינויים:

 1. פוליסה אחידה לכיסוי ניתוחים ומחליפי ניתוח.
 2. חברת הביטוח רשאית לעדכן את הפרמיה מידי שנתיים ובהתאם לקבוצת גיל.
 3. הגדרת רשימת מנתחים סגורה, רופא שלא נמצא בהסדר עם חברת הביטוח לא יינתן למבוטח אישור לביצוע הניתוח או חזר כספי.
 4. קיימת השתתפות עצמית לכל ניתוח.

שימו לב!

בכוונת משרד האוצר והבריאות להכניס שינויים אלו גם בביטוחים המשלימים של קופות החולים.

בהחלטה הגורלית הזו הנוגעת לעתידכם הרפואי ולעתיד ילדיכם, אנו בכנען נדאג לעשות לכם סדר ולהבהיר את מהות השינוי.

התקשרו אלינו למוקד המידע המיוחד שפתחנו לנושא עוד היום בטלפון 077-6001111